15 Eylül 2012 Cumartesi

UmayUmay.Net hakkında..

Bir kaç gün önce duyurusunu yaptığım, Umay Umay sitesi ile ilgili bazı durumlar oldu, o yüzden açıklama yapma gereği duydum.. 
1 haftadır siteyi hazırlıyorduk, Herşey Umay hanımın izni bilgisi dahilinde gerçekleşti. Hoş bazı sayfa ahalisi "sen kim Umay Umay'la konuşmak kim" dese de, kendisiyle sürekli iletişim halindeydim. Site için kaynak bizzat Umay hanımın kendisiydi, herşey onun onayına sunularak yapıldı. Yayınevi, kitaplarının orjinal kapağını gönderdi, sonra kendi kaleminden biyografisi, fotoğraflar, çalışmaları, defterleri vs olacaktı.. Site pazar ya da pazartesi akşamı açılacaktı, herşey planlandığı gibi gidiyordu taa ki cuma öğle sonuna kadar.. 
Cuma ya kadar herşey yolunda giderken, bir anda telafisi mümkün bazı konularda bakış açısı farklılığı yanlış anlamalar ve bunun sonunda anlam veremediğim bir gerginlik meydana geldi. Konular olaylar çok başka yerlere kaydı ve kendisi sitenin açılmasını iptal etmemizi istedi ve yapılan tüm tasarım çalışmalar durduruldu. Bununla ilgili siteden de mini bir yazı geçmekte ve site kendisinin diğer hesaplarına yönlendirildi..
 Hoş biraz sap gibi ortada kalmış olsamda, kendisine içtenliği sohbeti ve duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum. Hatam kusurum olduysa sürç-i lisan ettiysem affola.. Kitaplarından daha derin, daha özel, inanılmaz harika bir yüreğe beyine sahip ve yılbaşından önce çıkacak olan yeni kitabı "Cevapsız Ağrı" yı heyecanla bekliyoruz.. Seviliyorsun Umay Umay..

Özetle : Umay Umay’ın izni ve katkısı doğrultusunda planlanan site  projesi, yine kendisinin talebi doğrultusunda iptal edilmiştir.. Kendisini kişisel twitter ve deviantART hesaplarından takip edebilirsiniz...... Kırmızı


Kayıtlı olmayan okuyucular yorum yapabilmek için, yorumlama biçiminden "Anonim"i seçerek yorum yapabilir..

Umay Umay & Mete Özgencil / Düşmedim Daha

7 yorum:

 1. aaa ama olmazkii, neden böle oldu off bugün açılacak diye nasıl heycanlıydım.. dogruyu söylesene kim haksız? ne oldu da iptal oldu herşey

  YanıtlaSil
 2. yukarıda gerektiği kadar açıklayıcı oldum, anlaşılmayan kısım nedir? ayrıca ben haklı haksız derdinde değilim,kimseyi suçladığım falanda yok.. Yukarıdakilere ek olarak, benim bencilliğim yüzünden iptal oldu herşey. haa illa kim haklı kim haksız derdine düşeceksen, Umay hanım haklı.. umarım merakın ve egon tatmin olmuştur..

  YanıtlaSil
 3. ek olarak o her türlü özveriyi duyarlılığı içtenliği gösterdi.. ve sorunlar çıktığında her ihtimali olanağı serdi önüme seçenek sundu..Ama ben Umay ne düşünür değilde aa site açılmazsa millet neder nasıl açıklarım diye, salakça bir düşünceye girdiğim için onu doğru okuyamadım.. ve sonuç.. ona karşı mahcubiyetim büyük zaten, bir de bu yaklaşımlarla dahada germeyin beni..

  YanıtlaSil
 4. ya tamam ne uzatıyorsunuzki, olmadıysa olmadı. Kırmızı sende çok ayrıntıya girme bence, senin dürüstlük olarak gördüğün şeyi başkası zaaf eziklik olarak görür. Açılmamışsa herkezin kendince haklı sebepleri vardır.Bakın kitabı çıkacakmış yakında ona odaklanıp onu bekleyelim.Ayrıca "sen kim Umay'la konuşmak kim" diyen zavallının sanırım kimseyle doğru düzgün bir iletişimi olmamış

  YanıtlaSil
 5. bişey demedim zaten alt tarafı bir soru sordum, siz olsanız sizde merak eder sorardınız! nyse en azından dürüst oldun buda bişey

  YanıtlaSil
 6. benim de keyifle okuduğum, dinlediğim ve görsellerini izlediğim bir sanatçıdır, yeni kitap müjdesini de almış oldum, harika :)

  YanıtlaSil
 7. umay umay ile az once tanistim. derine isleyen sozler...
  tesekkur ederim.

  YanıtlaSil