7 Haziran 2012 Perşembe

Madonna'giller

Facebooku bir açtım, herkes Madonna ile ilgili bir şeyler yazmış. Kimisi aptal sarışın demiş, kimisi cahil, kimi küstah Amerikalı, kimi yok ya çeviri hatasıdır vs vs.. Madonna gerçekten Boğazı yapay göl mü sanmış bilemem, keşke gelmeden önce bir araştırma yapsaydı İstanbul hakkında aa bunu görmüştüm okumuştum derdi en azından. Kendini dinlemesemde bu gafa rağmen ben Madonna'da hiç kusur bulmam. Neden mi?

Ona göre hava hoş kırmızı halıda karşılandı, parasını alıp konserini verip gidecek. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali, bu yapılan muhabbetler onun umurunda bile olmaz. Asıl kusur ülke tanıtımı deyince Bihter'i Behlül'ü Tuba Büyüküstün'ü Arap ülkelerine geziye gönderen zihniyetin kusurudur.. Ben nasıl Central Park, Özgürlük Anıtı, Piramitler, Eyfel Kulesinin seceresini biliyorsam, bizimkilerde öyle bir tanıtım yapmalı ki insanlar araştırsın merak uyandırsın, Türkiye-İstanbul denilince akla gelen yerleri görmek istesin.

Bu cahil küstah şu bu diye yorum yapanlara gelince, ellerine harita versem Kayseri'yi Karadeniz bölgesinde gösterir. Sanki kendileri ülke coğrafyasını tarihini çok biliyor muş gibi Madonna üzerinden kültür patlaması yaşıyorlar. Heleki bizim ünlüler açıklamalar şahane görsen kültür abideleri sanki. Hadi lan ordan, tencere dibi kara seninki beden kara misali der susarım :)
KIRMIZI - http://www.facebook.com/kirmizininsayfasi4 yorum:

 1. Aynen ve aynen ...

  aynı şeyi düşünüyordum bugün, hoşuma gitti yazın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ;) herkes kendi evinin önünü süpürse tüm mahalle tertemiz olur mantığıyla, insan dönüp kendilerine baksa bunları demezler.. Arap ülkelerine dış görüş pazarlamak sanıyorlar ülke tanıtımını..

   Sil
 2. bendeki mimini görmedin galiba hala.
  :)

  YanıtlaSil
 3. doğru söze ne denir? haklısın walla!

  YanıtlaSil