2 Haziran 2012 Cumartesi

Kürtaj meselesi

 Facebooktaki sayfa ahalisi, gerek özel mesajlarla gerekse paylaşım altında kürtaj hakkında paylaşım ve yazı beklediklerini söylemişlerdi. Sağlık sorunlarımdan dolayı geçte olsa, "kişisel fikrim"i belirtmek istedim. Konunun sosyal yönünü ağırlıklı ele aldım. Bu sadece beni bağlar kendi bakış açım ve yorumumdur.!

Kürtaj günah mıdır? evet günahtır, o bebeğin yaşama hakkı var mıdır, evet vardır burada hem fikiriz.. Peki tek oda bir evde, sağlık koşullarından uzak 3-4 çocuk doğurup onları okulda olması gereken zamanda ya da gece yarısında yollarda, elleri yüzleri kir içinde peçete satması cam sildirilmesi günah değil midir?! Parkta annesi babasıyla oynayan, alışveriş merkezlerinde şen şakrak eğlenen çocukları gördüklerinde hissettiklerini kim umursuyor? Her önüne gelen adamla olup, kürtajı adet haline getirmiş kendi bebeği için bile "piç" tabirini kullanan kadınlar, zina evlilik dışı ilişkileri sınırlamak için yapılan bu tasarı sadece onları kapsamıyor, birde diğer tarafta madur olan olabilecek hayatları söz konusu olan kadınlarımız annelerimiz var. Size göre kötülüğü yok etmek bu ise, diğer taraftan masum insanlara kötülüğün alasını yapmaktasınız.

Günahtan bahsediliyor, tabi yolsuzlukluklar hırsızlıklar devletin malını bol keseden satmak, kendilerini eleştiren gazetecileri hapise atıp soruluncada, aa bunlar tecavüzcü diyerek iftira atmak hiç günah değil :) Günahsa kul hakkı göz hakkıda günah, insanlar eşit şartlarda değil. Kredi kartı borcu yüzünden insanlar ailesini katledior cinnet geçiriyor intihar ediyor. Bir anne baba için evladı bir bisiklet bir ayakkabı istediğinde hepsini geçtim bir çikolata alamadığında o babanın ve çocuğun neler hissettiğini kimse bilemez, doğur demesi kolay.. Meclisteki aç gözlü mahluklar 2 yıl "yan gelip yatarak" emekli olup 7 milyara yakın emekli maaş alacakken, hala az diye ağlıorsa! 700 küsür lira asgari ücretle çalışan bir anne baba ne yapsın! Kaldıki aç gözlü vekiller kadar ballı değiller ki, emekli olabilmek için 60 yaşını bekleyecek.. Mutlu bir aile, mutlu bir anne, mutlu nesil demek, her günü kavgala geçen bir ailede büyüyen çocuk ne kadar sağlıklı olabilir. Birde benimde çok ağır yaşadığım neredeyse, kişiliğimi karakterimi değiştiren doğum sonu depresyonu denen bir şey var. Onu birde o çocuğu istemeyen annede düşünün, bebek içinde anne içinde çok acı bir durum bu.

Ben kürtaj yaptırır mıyım? anormal durumlar dışında(tecavüz) hayır yaptırmam. Günah olduğu için değil kendimi iyi tanıyorum, o benim hayalimden aklımdan gitmezdi acaba nasıl biri olacaktı acaba kime benzeyecekti vs vs kendimi yer dururum.. İyikide böyle düşünüyorum, 2,5 yaşında dünya harikası bir kızım var, annelik genine pek sahip olmasam çocuklarla aram pek olmasada iyiki olmuş diyebiliyorum.. Şartlar herkes için eşit değil ne yazık ki, bu çok hassas ve her yönden incelenmesi gereken bir konu. Ayrıca kadınlarla ilgili bir durum hakkında erkeklerin ahkam kesmesi ve emri vakileri akıl alır gibi değil, "kürtaj yasaklanmamalı".. Doğurmak marifet değil bakmak marifet, günahıyla sevabıyla insanların hayatı, kişilere dayatmayla onların hayatlarını dahada mahvetmenin gereği ne..

Ha birde akıl tutulmasına girmiş bazı yetkililer diyor ki, tecavüzden olan çocuğa devlet bakar! El insaf ulan, o kadının yerine kendinizi koyun, büyüdüğünde o çocuğun yerine kendinizi koyun! Siz gençlere iyi bir gelecek iş imkanı eğitim sistemi yaratında, doğmamışlardan eksik kalın bari. Kaldıki devlet 18 yaşına kadar bakıyor ondan sonra sokağa atılıyor o gençleri, o yurtlarda olanları hepimiz biliyoruz! Cinsiyet ayırt etmeksizin yurtlarda tecavüze tacize uğrayanlar, hamile olduğu anlaşılınca yurttan atılan kızlar. Sonuç erken yaşta fuhuşun ağına düşmüş ve tinerci şu cu bucu olmuş bir genç nesil.. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz!Çocuk sayısını belirlediniz, doğum şeklini belirlediniz uygun pozisyonlar hakkındaki emri vakilerinizi ve vaazlarınızı merakla beklemekteyiz.. İşin daha trajik yanı Kadın ve sosyal politikalar bakanın açıklamaları, kadınlığından insanlığından utan!! Ve boşbakan az önce diyorki "benim bedenim "diyenler feminist :) yok biz sadece kadınız ve insanız padişahım :)

KIRMIZI - http://www.facebook.com/kirmizininsayfasi

4 yorum:

 1. Kayıtlı olmayan okuyucular yorum yapabilmek için, yorumlama biçiminden "Anonim"i seçerek yorum yapabilir..

  YanıtlaSil
 2. bu dünya o kadar fani ki ufacık zararsız masum varlıkları ve yuce varlıkları yok etmek istiyorlar bu bır aykırım ve acımasızlıktır

  YanıtlaSil
 3. sonunda kadar katılıyorum..

  YanıtlaSil
 4. tecavüze uğrayan bir kadını anlayabileceğimi sanmıyorum
  ben kimseyi anlayamam
  ben yaşamadan,kendi hayatım dışında kimsenin yerine kendimi koyup
  kimseyi anlayamam
  bunda başarılı değilim
  gözyaşını,kendi kanına ödeten bir kadını hiç anlayamam
  beni isterseniz bağışlamayın
  bu hep böyle olacak

  gündem kadınlar
  ve hamileliği
  ve doğumu
  ve başörtüsü
  ve özgürlüğü
  ve kadınlar ne ister

  gündemi anlayabileceğimi sanmıyorum.

  mesele İslam değil
  mesele kadın da değil
  mesele can...

  YanıtlaSil