4 Haziran 2012 Pazartesi

Facebook'taki sayfa ahalisine ( İç dökme )

  Kendimi bildim bileli hep iletişim, internet, siteler, tasarım reklam işinin içinde oldum. Normal yaşamda ağzından kelpedenle laf alınan, soğuk nevale denilen asosyal bi yaratık olsamda, teknolojik ürünler aracılığıyla iletişim gücüm hat safhada. Telefonda facebookta msn de saatlerce konuştuğun insanları karşımda görünce tek kelime edesim gelmiyor.. Rahmetli Barış Manço'nun şarkısında dediği gibi "Bir ben varki benim içimde, benden öte benden ziyade".. Kafamın içinde oluşturduğum bi dünyam var, orada daha güzel herşey, çünkü benden başka kimse müdahale edemiyor o kafamdaki dünyada efendide benim kulda. Sizlerin sayfada gördükleriniz benim kafamın içindekiler. Benim en gerçek, en kendim en doğal halim..

Peki nerden çıktı bu "Kırmızı ve Kırmızı'nın Sayfası"..  Herkesin sorduğu neden Kırmızı? 2,5 yıl öncesinde 2 arkadaş açtığı sayfada yer almamı istedi elbette dedim, isim kullanmayalım nick olsun denildi aklımda yoktu hiç bir şey. Bir sohbet esnasında saç rengin Kırmızı ve Kırmızı renginin özelliklerini taşıyorsun seni anlatıyor o renk, senin adın Kırmızı olsun dedi bir arkadaş ve nickim öyle kaldı, özel bir sebebi ve hikayesi yok, isim annem bile ben değilim yani.. O sayfada çok uzun soluklu kalmadım, 3-4 ay anca durdum. Müzik zevkleri edebi zevkleri, hayata bakış açısı birbirinden farklı kişiler ve üyeler vardı, açıkcası hem keyif alıp hem boğuluyordum orada. Beni sevende çoktu sevmeyende, sevende aynı sebepten seviyordu sevmeyende. Başlarda çokta şeyimde değildi eleştiriler, ama zamanla bıktırmaya başladı, şimdiki gibi değildim çok sertti tavırlarım bu halime sert diyenlere söyleyim "bu en soft halim".. Ha buarada sayfada benden başka yetkili kimse yoktur sadece ben varım..

Yayınladığım şarkılar paylaştığım sözler çok aykırı ve garip geliyordu çoğuna.. Sonunda ortama ve oradaki insanlarla birbirimize fazla Fransız kaldığımız için eski adminlik yaptığım sayfadan ayrıldım. Ve orada sen varsın diye üyeyiz diyenlerin gazıyla ilk başta 70-80 kişinin desteğiyle 2 yılı aşkın bir süre önce Kırmızı Sayfayı açtım. Öylesine, hiç bir amaç ya da plan olmadan vakit geçirmek amaçlı, beni sorgulamayacak her ota boka bahane bulmayacak. Sohbet esnasında suratıma mal mal bakıp anlamış gibi yapan insanların olmadığı, sohbetlerimizle paylaşımlarla insanların günlerine eşlik etmek..

Sizlerin aslında bilmediği görmediği o kadar hoş şeylerde varki geri planda. Paylaştığım bir şarkıdan sonra beni mahvettin ağlattın yaramı deştin ya da bu şarkıda huzuru buldum sayende, yeni keşfettim harika teşekkürler diyen. Paylaştığım bir sözden etkilenip, sayfalarca yazı yazıp içini döken. Hiç tanımadığım onlarca kişinin pat diyerek mesaj atarak sana hayatımı, derdimi anlatsam dinler misin, fikir verir misin deyip saatlerce süren terapi niteliğinde sohbetler. Beni yazılarıyla mutlu eden insanlar oldu, bir konu hakkında yazdıklarım örneklerim ya da dediğim bir sözden dolayı "o dediklerin hayatımı değiştirdi teşekkür ederim" Kırmızı diyenler.. Olmak isteyipte olamadığım olmaya cesaret edemediğim kişisin, aynı ben gibisin, sanki bensin şu an aklımdan bu geçiyordu içimi okudun diyenler.. Tabi tek taraflı değildi bu durum, yorumlarıyla bana hadi be ordan diyerek beni yanıltan, benimde evet ya dediğim. Yanlış bildiklerimin aslında yanlış olmadığı, doğru sandıklarımın aslında doğru olmadığını farkettiğim durumlar, farkettiren insalar.. Arada parazitler çıksada gerek ben gerekse üyeler, birbirimizi paylaşımlarla yorumlarla besliyoruz..

Bu sayfa sayesinde çok harika insanlarda tanıdım, çok iğrenç gözümü kırpmadan kafasına sıkacağım insancıklarda. Candan dostlarım oldu her derdimi sırrımı paylaştığım sayfada tanışıp kardeşten öte olduklarım. Bunun yanında sevip arkadaşım dostum olduğunu sandığım ama türlü itham kazık ve yalanlarla hayatımın içine eden insancıklarda oldu. Sonraaa mahkemeye verdiklerim oldu, aylarca yıllarca taciz eden, her iki cinstende ilanı aşkta bulunan, bir yazıdan bir şarkıdan dolayı 7 ceddime küfür edip kin kusan oldu. Normal bir insan bu paylaşımları yapamaz kesin uyuşturucu kullanıyorsun diyen oldu, ki ne alkol ne de sigara kullanırım kendimi bildim bileli reflü ve astım hastasıyım, kaldıki uyuşturucu. İşin garibi bunların çoğuyla 2 kelime dahi etmedim, ne beni gördüler ne adımı bilirler ne de ben onları tanırım, insanların hiç tanımadıkları görmedikleri insanlar hakkında bu denli fütürsuz düşüncelerde olmasıda ayrıca garip olan.. Tabi birde kapat şu sayfayı ne laf anlatıyorsun ne uğraşıyorsun böyle laf anlamazlarla dedirten tiplerde var.. Neyse işte öyle hep siz mi bana içini döküp birşeyler anlatacaksınız bugünde sıra bendeydi..
Kendinize ve çevrenize iyi davranın ahali, seviliyorsunuz...(:

KIRMIZI

20 yorum:

 1. Kayıtlı olmayan okuyucular yorum yapabilmek için, yorumlama biçiminden "Anonim"i seçerek yorum yapabilir..

  YanıtlaSil
 2. Manyağımsın Kırmızııı bayılıyorum sana, dedikleri gibi keşke böyle olsadım deyipte olamadığım kişisin sakın o parazitlere kızıp kapatma sayfayı. Her ne kadar Fenerli olsanda sende seviliyorsun :) :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız ahali,sana yorum yok ihii :)
   ♥ Fenerbahçe ♥

   Sil
 3. İşte bu'dur Kırmızı,tam kendin;içten ve samimi.. Şahsen tanımasam da seviyorum seni ve kalbini.. Saolasın ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şebo'nun dediği gibi; Derdimiz yaramız acılarımız farklı olabilir, göz yaşlamızın tadı aynı. Güzellikler yazı ya da müzik yolula insanların ruhlarına dokunuyor. Bende sayfadaki ahaliyi tanımıyorum ama etkileşim içindeyiz, ruhlarımıza bir söz bir müzikle dokunuyoruz.. Çok teşekkürler senin kalbinin güzelliği

   Sil
 4. :) Kırmızı işte ya .. Özletme sen kendinii ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Varlığınızı enerjinizi eksik etmeyin, ben hiç sıkılmam bıkmam uzak kalmam.. Teşekkürler

   Sil
 5. Arada dertleşelim lütfen bizler burdayız:)) Beni hiç yanıltmadınız ışıgınız hiç sönmesin SEVGİLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizler yazında dertleşelim, isimsiz kahramanlar :)

   Sil
 6. Çok beyendim olduğun gibi anlatmışsın .Bazen evet hepimizin cesaret edemediği kadar cesursun aykırısın ama bence tamda hissettiğim gibi kalbinde olan beynine oda parmak uçlarına oda sayfaya dökülüyor....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, aslında pek aykırı değilim normalde görseniz hiç bir aykırı halim davranışım yoktur.. Kafamın içinde herşey tüm beiyn fırtınası kasırgalar aykırılıklar isyanlar orada.. Parmak uçlarımdan dökülenler ruhunuza dokunuyorsa ne mutlu bana, tekrar teşekkürler diğer isimsiz kahraman :)

   Sil
 7. İçtenliğini ne de güzel hissettiriyosun.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hissetmeyenlerde var, hisetmekten geçtim bunu çok farklı algılayanlarda var.. Hissedebilmekle birlikte hissedenlere teşekkür etmek gerek.. Teşekkürler diğer isimsiz kahraman :)

   Sil
 8. Henüz uykudan ayılamamış aptal aptal boş gözlerle etrafa bakınırken birden nasılda ilaç gibi geldi yorumlar, nasıl mutlu ettiniz anlatamam... Teşekkürler, ama birde şu adsız yorum yapan sayfa adalisi yorumun sonunda adını yazsaydıda bende kimlerin olduklarını da bilseydim.. Teşekkürler beraber büyüyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 15:50 yorumunu yazan ben yani Pelin durkoç :) belirtmek istedim bu güne kadar farkettirmesemde sessiz bir şekilde takipteyim seni :))

   Sil
  2. Genelde bakarım paylaşımları kimler beğenmiş diye, emin olmamakla birlikte beğenilerde görmüş gibiyim sanki adınızı.. Teşekkürler düşünceleriniz için, sessiz çoğunluktanım diyorsunuz yani ama artık zaman, ses çıkarma zamanıdır :) :p Tekrar teşekkürler

   Sil
 9. :) Kırmızı işte ya .. Özletme sen kendinii ;)


  Çilem Sultan bende :) yazılarınızı bir de odamda ki duvarlarda, masa saatimin altında, aynalığımın her bir yanında, küçük post-it kağıtları eşliğinde buzdolabının kapağında, liseli kız kardeşimin defterlerinin çeşitli bölümlerinde :) iş yerimde ki not defterimde telefonumun kayıtlı mesajlar kısmında :) :) kısacası her yerde görmek mümkün K. harfli imzanız eşliğinde .. :)

  siz beni her ne kadar tanımasanız da melhemin kabadayı yardımseverliğini hiç tatmadım yazılarınızda gerçekçiliği hazmedip ilaç tadında paylaşıyoruz..

  bir yerde okumuştum; Akıl küstahtır, idrak edemediğini inkar eder.. :)
  beylik laflar edemeyecek kadar yorgun bir dönemdeyim bu ara :) aksi halde nasıl ya nidalarım eşliğinde tırnaklarımı kullanmaya kalkardım :))size bunları yazdırmak zorunda bırakanlara ama sanırım bunun da siz ile ilgili düşüncelerimi paylaşabildiğimi düşününce iyi olduğunu görüyorum :)

  çok uzattım farkındayım :) sizi takip edebilme lüksünden mahrum etmeyiniz sizi sevenleri ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çilem sen sayfada da hep yorum yap :)Bence kısa bile yazmışsın okurken aa bitti mi dedim, çok teşekkürler harika şeyler yazmışsın..

   Upss sayfada karaladıklarım, unutulup sayfada kalmıyor ne güzel. Üyelerle birbirimizi besliyoruz derken yanılmamışım. O sözü 3-4 gün önce safada çok manidar bir foto ile paylaşmıştım, insanlar oranın blog olduğu ya da blogun ne olduğu tam kavrayamıyor. Herkes herkes ve herşe hakkında kelam etme zorunluluğu hissedior kendinde, kimse kimseyi sevmek beğenmek zorunda değildir ama kıçından anlamk zorunda da değildir.

   Anlatmak yansıtmak istediğimi alt azı geçmek zorunda kalmadan, olduğu gibi kapan insanlara can feda. Buradaki ahalide bunlardan ne güzel, sizlerde asalaklara meydan bırakmayıp hep olun olurmu, çok teşekkürler üreğinize sağlık..

   Sil
 10. yaaaa! bir kırmızı hikayesi okuduum^^ sen de pek seviliyosun ki!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl atladım ben yorumunu kusura bakma Kuulumsuu.. Cansın

   Sil