23 Mayıs 2012 Çarşamba

Tersine giden gün

 Dün İstanbul sonunda sıcağı güneşi gördü, hazır güneşi bulmuşken temizlik yapayım dedim camları sildim perdeleri yıkadım, dinleneyim diye oturdum cort diye kuş mıçtı cama :) el kadar kuştan o kadar şey nasıl çıktı onuda anlamadım ama, ne yapmalı sayısal oynamalı mı ? Kuşun sıçmığından bile medet uman bir milletiz..

Şimdi ben temizlik yaptımya göyaa, halıları yıkatmaya vermişim tertemiz olmuş, camlar silinmiş perdeler yıkanmış ev his gibi bahar kokuyor ya. Önce sildiğim cama kuş sıçtı, sonra benim hiperaktif ötesi kızım (2,5yaşında) yeni yıkanmış ve serileri 1 saat olan halıya nar ekşisini döktü :) akşamda feci bir yağmur ardından dolu yağdı.. Temizlik yaptım göya ev şuan daha beter battı..

Sonraa hayatımdan def ettiğim, sözde dost arkadaş, sevdiğim insanlar kategorisindeki bir sürü gereksiz, midesiz güvenilmeyen ahlaksız ve utanma duygusu olmayan iğrelti insancıkların ardından. Az ama öz dostum dediğim her derdimi sıkıntımı paylaştığım 3-4 kişiden biriyle uzunca bir sohbetimiz oldu, duyduklarım aslında beklediğim bildiğim çokta şaşırmadığım şeylerdi ama yine bir kez daha gördümki, insanlar ne kadar bencil nankör, ne kadar çıkarcı ve insanlık yoksunu.. aklıma "Dogville" filmindeki bir replik geldi.

"Bazı insanları eğitemezsiniz, onları kötülük etmemeye ikna edemezsiniz. Kötülüklerini suratlarına vurunca sadece inkar etmez, sizden daha da nefret ederler.! Onları görmezden de gelemezsiniz, cezalarini haketmişlerse haketmişlerdir. Merhamet her zaman en doğrusu değildir, en güzeli ve en ahlaklısı da değildir. Size kötülük edenleri mazur görmek, onlara anlayış göstermek, onların içindeki şeytanı ancak besler, büyütür. Affetmek belki de o insana yapabileceğiniz en büyük kötülüktür"..
(Dogville)

4 yorum:

 1. Facebook hesabında evli görünüyorsun, buradada anneyim yazmışsın ama biz dalga geçiyorsun sanıyorduk. Sana mesaj atıp taciz eden yada kur yapanlardan kurtulmak için olduğunu sanmıştım, cidden şok oldum. 2 yıldan fazla bir süredir facebook sayfanın takipçisi biri olarak diyebilirimki. Böyle bir annesi olduğu için kızın çok şanslııı

  YanıtlaSil
 2. :) Sayfada hep söylüyordum ama ben iç dünyamı yansıtıyorum sayfaya, kendi hayatımı değil diye. Sayfada evli olduğumu söyledikten sonra taciz kur vs mesajları oldukça azaldı ve eşim oldukça memnun bu durumdan..
  Düşünceniz için teşekkürler ama bide kızıma sormak gerek, benim genlerimde annelik şeysi pek yok. Normal anneler gibi değilim ne yazık ki, bide yapı olarak dominantım kuralcıyım.. Google hesabı yada bloggera üye olsanızda isminizle yorum yapsanız çom memnun olacağım.. tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. aman aman kuralcı annelere kızları çok bayılır yaneeee.
  :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar vahim değil durum, aksine bence çok şanslı bir çocuk :p Benim dominantlığım kuralcılığım genelde, kola içme, şekeri az ye, sağlığı ve görgü kuralları açısından.. Hele birde bana çekerse acayip asi aykırı bir tip olacağı kesin..

   Sil