17 Nisan 2012 Salı

tikkyler ve türevleri

Bana göre tikky lik, kapitalist ülkelerin dayattığı popüler kültürün doğurduğu mankafalı bir nesildir..tikilik tikkylik tikylik her ne haltsa işte hayatında kitap gazete okumamış, siyasi görüşü olmayan, tarihini bilmeyen, geleceğe yönelik bir planı olmayan, "ben hayatımı yaşıyorum" diye kendini kandıran, moda ve ya trend adı altında herkesin dış görünüş bakımından birbirini izleyen vs.. insancıktır. Ben bu tiki kavramına karşıyımm!!!


SEN HİÇ YAŞLANMIŞ TiKKY GÖRDÜN MÜ?


Ancak mesaj atarsın, boy pos sergilersin, arkadaşlık sitelerinde profil düzenler sevgili ararsın, abartılı gülmeler konuşmalar, düşünceler bile dışın gibi sahte olduğu sürece kim senin gerçek yüzünü bilecek ki sen bile kendi kendinin ne olduğunu bilmezken? Boş bomboş dünyadan bir haber, tek derdi iki gram saç boyası yada marka cep telefonun/arabasının özelliklerinden öteye geçemeyen kendilerini ulu yüce varlıklar sanan, kendilerini ifade eden özgür beyinleri de ezik diye tabir etmeye çalışan, benim genelde sinir olduğum bazen sadece gülüp geçtiğim kimin asıl ezik olduğunu yüzlerine vurmadığım "insancıklar"...
Beni tanıyan saygı duyan insanlar dostlarım olduğu sürece bende "BEN" olduğum sürece şu "TIKKY" adı altındaki zavallılar uzak durun benden, sonra iki kuruşluk beyniniz de, dışarıya "cool" görunme cabalarınız da güme gider, iki lafımla dibe vurursunuz... Kendimizi ifade eden özgür insanlarız biz sevmeyi de saygıyı da başarıyı da gerçek güzelliği de eğlenmeyi de, sonuna kadar pes etmeden yaşamayı da biliriz... İnsanları görünüş giyiniş lerine göre değerlendiren, ciddi konuları aralarında eğlence konusu yapan alkolik boş beyinli kültür mantarları uzak durun bendennnn.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder